2011. november 9., szerda

Stratégia visszatesztelése

Az előző cikkben bemutattuk a jó kereskedési stratégia összetevőit. Először is meghatároztuk, hogy napos grafikonon kereskedünk. Következő lépésként mozgóátlagot használunk, ami a trendek korai beazonsításában fog a segítségünkre szolgálni.

A stochastics abban lesz a segítségünkre, hogy a mozgóátlag kereszteződés után beléphetünk-e a pozícióba és segít elkerülni a túlvett vagy túladott piacokat. Az RSI a trend erősségének megállapításában lesz a segítségünkre.

Miután megvan, hogy mikor nyitunk pozíciót, definiáljuk a pozíciónként vállalalt kockázat nagyságát. Ennél a rendszernél pozíciónként 30 pontot kockáztatunk. Minél nagyobb az időtáv, annál több pontot kell kockáztatnod, mivel a nyereségeid is nagyobbak lesznek, mintha rövid időtávon kereskednél.
Nos, leszögeztük a be és kiszállás szabályait. Most következik a a rendszer manuális visszatesztelése.

Nézzünk pár példát:


Ha visszamennénk az időben a grafikonon, akkor ezt látnánk, hogy a rendszerünk szabályai alapján, itt egy vételi jelzést kaptunk volna. A visszatesztelés során jegyezd fel, hogy milyen árfolyamon nyitottad volna a pozíciót, hol lett volna a stoppod és a kilépési pontod. Ezután gyertyánként haladj előre az időben és nézd meg, hogy melyik megbízásod teljesült volna.


Ebben az esetben rengeteg pontot tehettél volna zsebre. Láthatod, hogy amikor a mozgóátlagok az ellenkező irányba kereszteződnek, akkor érkezett jelzés a kiszállásra. Természetesen nem minden pozíciód lesz ilyen jól sikerült, lesznek, amik balul sülnek el. De mindig tartanod kell magadat a szabályaidhoz és fegyelmezetten követni a forex stratégiádat.


Ebben a példában, a short nyitás feltételei teljesültek így eladtunk volna. Ismét csak fel kell jegyeznünk, hol nyitottunk volna, továbbá a stop és a profit cél helyét, majd görgetni előre a grafikont.


Láthatod, hogy addig maradtunk a pozícióban, amíg a mozgóátlagok nem kereszteződtek ismét, ugyanakkor az RSI értéke is visszament 50 fölé.

Valószínűleg most azt gondolod, hogy ez a rendszer túl egyszerű ahhoz, hogy nyereséget termeljen. Nos, az tény, hogy egyszerű. De ne félj az egyszerű dolgoktól. Inkább törekedj arra, hogy minél egyszerűbb legyen a rendszered. Nincs szükség túlbonyolított rendszerekre és indikátorok egész arzenáljára, az csak fejtörést fog okozni számodra.

A legfontosabb dolog a fegyelem. Nem bírjuk elégszer hangsúlyozni.

MINDIG MARADJ HŰ A RENDSZERED SZABÁLYAIHOZ!

Ha visszatesztelted a rendszeredet és pár hónapig demó számlán is tesztelted, már lesz elég önbizalmad a stratégiád betartásához, mivel tudni fogod, hogy hosszú távon nyereséget fogsz elérni.
Bízz a rendszeredben és önmagadban is!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése